Як легко схуднути під час менопаузи

На жаль, жінки більше набирають вагу, ніж чоловіки. Гормони змінюються щомісяця через менструальний цикл в юності, у шлюбі та наступних вагітностях, після пологів, і через сорок п’ять років після менопаузи, що проявляються в цей час значними змінами, які роблять жіночий організм зручнішим із погляду набирання ваги.

Після 30-х річного рубежу кожні десять років уповільнення метаболізму становить 2-4%, але після менопаузи цей показник уповільнення збільшується до 5-10%. Це уповільнення варіюється залежно від наявної м’язової тканини людини та віку настання менопаузи. У цьому разі неминуче може виникнути ожиріння. Так руки і ноги стоншуються, окружність живота стає жирною. Цей жир навколо живота збільшує жири в крові, погіршує роботу печінки, резистентність до інсуліну і забезпечує пряму основу для діабету.

При всіх цих метаболічних змінах захисну дію гормону естрогену в організмі зникає. Жінки в пременопаузі мають принаймні в 3-4 рази більше переваг, ніж чоловіки, з точки зору серцево-судинних захворювань. Однак, коли жінки вступають у менопаузу, ця сприятлива ситуація припиняється, і вони починають піддаватися ризику багатьох захворювань із такою самою швидкістю, що й чоловіки. Особливо в цей період збільшення ваги не тільки потовщує окружність талії, а й підвищує ризик виникнення інфекцій. Після 50 років ризик перелому стегна у жінок збільшується кожні два роки. Після 65 років перелом хребта виявляється у багатьох жінок.

3 важливих елементи харчування в період менопаузи

1. Сіль.

Дуже важливо підтримувати здоров’я кісток під час менопаузи. Оскільки захисна дія естрогену на кістки зникає, у жінок починається їхня резорбція. Одним із найважливіших параметрів, які прискорюють руйнування кістки, є споживання зайвої солі. Оскільки сіль виводиться з організму, вона поглинає кальцій і прискорює резорбцію.
Порада: краще триматися подалі від продуктів із високим умістом солі: оливок, маринованого листя винограду, соєвого соусу, мінеральної води, солоних сирів, салямі, ковбас, сосисок, смажених делікатесів, солоного печива та чіпсів.

2. Протеїн.

Щоб позбутися збільшення ваги в менопаузі, іноді вважається, що втрата ваги – це швидкі білково-зважені дієти, тому що високий вміст білка приносить в організм багато жиру. Багаті насиченими жирами, продукти збільшують ризик серцево-судинних захворювань, високого кров’яного тиску і раку молочної залози. Водночас надлишок білка збільшує екскрецію кальцію із сечею і прискорює резорбцію кістки. Споживання червоного м’яса, курки та риби, субпродуктів і яєць слід контролювати.

3. Кальцій.

Перша умова боротьби з остеопорозом – вживати адекватний і збалансований кальцій із дитинства. Не варто забувати приймати 800-1500 мг кальцію на день після приходу менопаузи. Молоко, сир, йогурт, осад, пахта, кефір, патока, кунжут, мигдаль, сушений інжир, горіхи багаті на кальцій. Однак адекватне споживання вітаміну D також дуже важливе. Можна засмагати з відкритими руками і ногами протягом приблизно півгодини щодня влітку між 11-15 годинами.

Слід подалі триматися від таких продуктів

  1. Три білих елементи: борошно, сіль і цукор
  2. Картопля фрі та жирна їжа, хлібобулочні вироби
  3. Вживання до 5 чашок кави на день
  4. Пуріння та алкоголь – головні вороги

 

Чудо-продукти в період менопаузи

  • Лняне насіння, лляне борошно
  • Бобові, пшенично-вівсяні висівки
  • Йогурт, молоко
  • Риба
  • Грецькі горіхи, мигдаль, фундук

Ці поживні речовини виявляють частковий естрогеноподібний вплив на організм. Якщо у людини немає історії раку молочної залози або раку матки, регулярне вживання цих продуктів полегшить симптоми менопаузи та захистить кістки.

Насамкінець варто нагадати, що з раптовим збільшенням ваги в менопаузі жінки швидко націлені на втрату ваги і вдаються до неправильних дієт.

Кожна неправильна дієта змушує людину набирати більше ваги, ніж та, що була до дієти.

.
Водночас відбувається погіршення здоров’я кісток, підвищена схильність до остеопорозу, також такі дієти змушують імунну систему неправильно функціонувати.

By | 2023-12-29T18:11:04+03:00 12 Листопада, 2023|Дієти|0 Comments

Оставь комментарий или вопрос