Особливості тренування жіночої спини

Всім привіт, дорогі друзі.

У минулих статтях і відео ми розповідали, які вправи максимально впливають на ширину спини та симетричний розвиток м’язів, як розв’язати проблеми зі спиною, як-от лордоз, сколіоз і сутулість. Це були базові корисні поняття, які підійдуть як чоловікам, жінкам, так і підліткам.

У даній моїй статті я хочу розкрити саме “жіночий підхід до тренувального процесу” та які вправи варто прибрати, a які краще включати, якщо ви бажаєте не “розгойдати найширші”, a зберегти пропорції та зробити м’язи вашої спини міцнішими.

Немного фізіології…

Для легкого поняття, м’язи спини умовно можна розділити на три частини:

    1. Верхня трапецієподібна м’яз
    2. Середня частина, яка включає низ трапецієподібного м’яза, підостові, круглі, ромбоподібні м’язи та верхню частину найширшого.
    3. Нижній відділ включає найширші м’язи

 

Візьмемо до уваги верхню частину спини, a саме трапецієподібні м’язи. Дівчатам варто ігнорувати цю зону, бо ці м’язи вважаються небажаними для закачування. Що більше закачується трапецієподібний – то більше вкорочується візуально шия, і широкий її вигляд (шиї) робить дівчину чоловікоподібною. Особливо, це відбувається, якщо техніка виконання вправ неправильна, швидка (не зосереджена на цільових м’язах), тоді є ще більша ймовірність “розгойдати шию”. Так само трапеція бере всю роботу на себе, коли ваші м’язи втомилися і не в змозі “тягнути вагу”, у цьому випадку верх спини допомагає в доопрацюванні вправи.

До відома, трапецієподібний м’яз певною мірою бере участь у кожній із вправ, що робиться на спину.

Вправи…

Мало хто з жінок може похвалитися прекрасною довгою шиєю, a з віком ця ситуація погіршується. Що стосується багатьох вправ, тут теж варто врахувати, що неправильна амплітуда виконання і ухил так само буде вантажити не бажані нам м’язи, тобто трапецію.

Поглиблюють ситуацію: шраги, зворотні шраги, тяга штанги до підборіддя, Т-тяга та тяга штанги у нахилі, з величезною вагою та поганою технікою..

Тим паче гіпертрофована трапеція може спричиняти такі хвороби, як остеохондроз і супроводжуватися болями в шиї та постійними головними спазмами.

Що стосується широких м’язів.

Неодноразово ви чули, що “що більші найширші, то талія виглядає вужчою”. Значить, качай найширшу! Але, чи так це?
Є й другий бік медалі – це коротка талія. Безсумнівно, талія стає вужчою за рахунок найширших, але і коротшою, за рахунок різкого підйому низу найширшої. Чоловіки нічого не втрачають, якщо розгойдають “крила”, щоб зробити масивну спину, ну a ми, дівчата, втрачаємо…втрачаємо довгу вузьку талію. Якщо ви не спортсмен, який виступає, то вам і не потрібно розгойдувати низ спини.

<Погіршують ситуацію: підтягування широким хватом з великою вагою.

ЗАПИТАННЯ. На що ж дівчатам тоді робити упор?

Відповідь очевидна. На середню частину спини.

 

Групи вправ:

  1. Вертикальні тяги.
  2. Вертикальна тяга широким хватом до підборіддя
  3. Вертикальна тяга широким хватом за голову
  4. Пулловер c канатною рукояттю в кросовері

 

 

 

 

  1. Горизонтальні тяги
  2. Тяга штанги стоячи з великим ухилом вперед
  3. Ричажна Хаммер тяга двома руками/одною рукою
  4. Горизонтальна тяга c широкою рукояткою
  5. Тяга гантелей по черзі в нахилі c упором об лаву

 

 

 

Додатково…

Техніку виконання вправ для спини ви зможете побачити в інформативному відео “Особливості тренування жіночої спини” на нашому сайті або на Youtube каналі BODYBUILD CHERNIGOV.

 

Всім гарних спинок 🙂

Автор статті:

Настя Вершиніна (instagram.com/realcurl),

персональний тренер команди Bodybuild Chernigov

 

By | 2023-11-12T22:36:49+03:00 12 Листопада, 2023|Жіночий фітнес|0 Comments

Оставь комментарий или вопрос