Пам’ятка для початківців

Доброго часу доби всім спортсменам, які відвідали наш сайт. Дана стаття буде корисна як початківцям, в якості своєрідної спортивної пам’ятки, так і досвідченим атлетам, оскільки повторення – матір вчення!

Багатьох атлетів-початківців, які починають свою спортивну кар’єру з перегляду ютюбу і вивчення спортивної інформації. Інші покладаються на тренера, довіряючи їм свою долю. Але в усьому інтернеті повнісінько застарілої та недостовірної інформації, а в усьому світі повнісінько некомпетентних тренерів-самоучок, чітко впевнених у своїй правоті. Саме тому потрібно вміти фільтрувати весь цей “шлак”. Це вміння прийде з досвідом, тому й не будемо акцентувати на цьому увагу.

Починаючи займатися, дорогий наш спортсмен (або спортсменка) пам’ятай такі речі:

    1. Не женіться за вагами.Починаючи тренуватися, потрібно вивчити техніку виконання вправи для створення нейро-м’язового зв’язку (уміння вмикати в роботу і відчувати саме ті м’язи, які ми тренуємо). Так само необхідно створити м’язовий корсет, тим самим зміцнивши м’язи, які є атрофованими порівняно з тренованою людиною, зміцнити м’язи-стабілізатори для більш точної координації у вправах, зміцнити сухожильно-зв’язковий апарат. Усе це виконується за допомогою якісних тренувань, гарної постановки техніки та збалансованого харчування (з достатньою для вашої мети кількістю мікро- та макронутрієнтів), щоб організму, грубо кажучи, було з чого будувати. Крім того, гонитва за вагами зазвичай нічим хорошим не закінчується. Мало того, що не вдасться домогтися поставленої мети в короткі строки, є шанс серйозно травмуватися. І, якщо травма м’язів не така страшна, то травма суглоба або зв’язки може обіцяти вам серйозні проблеми, дороге лікування і звільнення від спорту на великий термін.

.

  1. Підбираючи методику тренувань, потрібно присвятити на її виконання хоча б місяць. Те ж саме і стосується дієт. Багато хто починає тренуватися, але, не побачивши результатів, змінюють програму тренувань або використовують іншу дієту вже через тиждень-другий. Насправді ж організму потрібен певний час, щоб адаптуватися і нарешті зрозуміти, що від нього хочуть.
  1. Цей постулат присвячується тим, хто худне. Не орієнтуйтеся на вагу. Зробіть 1-2 фото до початку схуднення, зробіть заміри. Раз на тиждень порівнюйте силует у дзеркалі і на фото, переміряйте виміри і порівнюйте. На перших порах для початківця, що худне, можливе одночасне зростання м’язів і втрата жиру, тому ви можете не просто не прибрати вагу, а навіть і набрати! Але головне, що все вирішують цифри зовсім не на вагах, а на полотні вимірювальної стрічки. І таким чином, набравши м’язову масу і прибравши жирову, покращиться самопочуття і зовнішній вигляд стане значно кращим.
  1. Як я вже казав вище, під час пошуку спортивної інформації нам трапляється багато шлаку. Тому, поки ви не навчилися її фільтрувати, сформувавши чіткі спортивні аксіоми, необхідно перевіряти одну й ту саму інформацію в кількох джерелах і порівнювати її. У такий спосіб можна з більшою ймовірністю знайти правдиву й підтверджену на практиці інформацію.

Всі ці судження були зроблені виходячи з отриманого мною спортивного досвіду. Дана інформація більш детально буде розкрита в наступному циклі статей.


Оставь комментарий или вопрос