Як поєднувати сидячий спосіб життя на роботі та спорт?

У середньому робочий день офісного працівника становить вісім-дев’ять годин безперервної роботи, сидячи за монітором п’ять днів на тиждень. У такому темпі важко підтримувати активний спосіб життя.

Є кілька варіантів:

1. Займатися спортом після роботи або на вихідних

Втома після великого навантаження на роботі не завжди дозволяє займатися активним спортом увечері. Добре, якщо залишаються сили на це, але що робити з домашніми справами, які залишаються на вечір? У вихідні хочеться зустрітися з друзями, просто відпочити або зайнятися прибиранням, провести час із близькими.

Існує велика кількість додатків і тренувань, що займають від 15 до 30 хвилин часу, які дають змогу підтримувати тіло в тонусі, при цьому не перенапружуючись. Можна вибрати кількість тренувань на тиждень, займатися 2 рази по буднях і 1 раз на вихідних. При бажанні та вмінні розподіляти свої сили, тренування будуть в задоволення.

2. Підтримувати мінімальну рухливість прямо на робочому місці.

Пощастило, якщо офіс обладнаний спеціальними приміщеннями, де можна в перерві від роботи зайнятися йогою і різними вправами. Багато роботодавців прагнуть підтримувати загальний настрій на рухливий спосіб життя. Не у всіх офісах є такі спортзони, але вихід є завжди.

  • Вставати щогодини-півтори, виходячи з офісу, пройтися коридором або до кулера з водою. Це мінімум, який дозволить розім’яти м’язи і розвантажити мозок від накопиченої робочої інформації.
  • Розминати шию – достатньо потягнути голову до одного плеча, до іншого, нахилити голову вперед, назад, подивитись на всі боки. Невелика розминка дасть невеликий ефект рухливості.
  • Якщо немає часу ходити по офісу, можна виконувати невеликі вправи для спини, сидячи на стільці. Випрямити спину, розвернутися вправо, наскільки це можливо, потім вліво. Повторювати щогодини по кілька підходів.

Для постійного сидячого способу життя важливо влаштовувати невеликі кардіонавантаження – біг, плавання, швидка ходьба. В інтернеті багато інформації про те, що в середньому людині потрібно проходити 10 000 кроків на день, щоб забезпечити мінімум необхідної активності. Ця цифра нічим не обґрунтована – насправді це просто перша цифра, яка спала на думку японцям-винахідникам крокоміра. Пройти одну зупинку пішки не займе багато часу і сил, але збільшить пройдений за день шлях, дасть змогу відпочити від проблем на роботі та відволіктися.

Зручно, якщо є можливість записатися в тренажерний зал або басейн. Якщо витратити гроші на абонемент, з’явиться стимул ходити в зал і займатися. Можна займатися вдома, або використовуючи безкоштовні додатки на телефоні з тренуваннями, або за відео в інтернеті.

Вихідні з користю

Провівши більшу частину тижня, сидячи за комп’ютером, не варто так само проводити вихідні дні. Зустріч із друзями чи сім’єю в парку, прогулятися вулицями міста чи покататися на велосипеді – існує багато варіантів активного відпочинку. У зимовий час можна вибратися на ковзанку або покататися на лижах.

Для виконання мінімального плану навантажень необов’язково витрачати весь вільний час на спорт. Нескладні фізичні навантаження підвищують настрій за рахунок викиду гормонів радості, і якщо активний відпочинок на вихідних і після роботи стане звичкою, буде простіше увійти в чергові трудові будні.

By | 2023-12-29T18:01:29+03:00 12 Листопада, 2023|Статті|0 Comments

Оставь комментарий или вопрос