Думаю, що зараз ні для кого не є секретом той факт, що заняття бодібілдингом призначені для зміни статури. Тому детально зупинятися на тому, що ви можете отримати натомість часу, витраченого на заняття бодібілдингом, не варто.
Для стислості, можна узагальнити всю наявну інформацію і зробити висновок – під час занять бодібілдингом тіло змінюється під впливом вправ, що розвивають скелетну мускулатуру. Більш точне визначення могло б звучати так – заняття бодібілдингом призводять до зміни статури за рахунок впливу виконуваних вправ на товщину м’язового поперечника. “Потовщуючи” скелетну мускулатуру в окремих місцях, ми видозмінюємо наше тіло за нашим бажанням. Планомірно розвиваючи обрані групи м’язів, ми отримуємо бажані результати. У цьому міститься вся суть бодібілдингу. Усі наші успіхи і невдачі на цьому терені залежатимуть від того, наскільки правильно ми впливаємо на наші скелетні м’язи і, звісно, на організм загалом.
Прекрасно усвідомлюючи вищевикладене, мені дуже часто доводилося дивуватися убогості знань у сфері роботи скелетної мускулатури у людей, які наповнюють тренажерні зали з метою розвитку цієї скелетної мускулатури. Відсутність таких знань призводить до нерозуміння, і практично завжди – до неправильного застосування широко відомих методик.
Ця робота задумувалася як повне керівництво до самостійного складання тренувальних програм, і наявність базової інформації про внутрішню будову м’язів і процеси, що відбуваються в м’язах під час різних навантажень, є необхідним елементом у поясненні використання тієї чи іншої методики, і передує безлічі запитань “навіщо” та “чому”, які можуть виникнути через нерозуміння глибинних процесів, що відбуваються в м’язах.
На шляху вивчення подальшого матеріалу вам доведеться зіткнутися з “неминучим злом” – специфічною термінологією та описом біохімічних процесів, що забезпечують м’язове скорочення. Я намагався не перевантажувати текст великою кількістю термінології, але все ж таки існує певний мінімум термінів, які доведеться засвоїти для правильного розуміння викладеного матеріалу.
Кожен розділ буде послідовно пояснювати окремі аспекти як теорії, так і методики тренування, тому рекомендується вивчати всі розділи послідовно, заглиблюючись у суть інформації, переданої в кожному розділі.
Для початку пропоную вам коротко ознайомитися із загальними відомостями про будову м’язів.
- Наступний розділ: 2. Будова скелетних м’язів
- На початок
Використання матеріалів сайту в друкованих виданнях можливе тільки після отримання письмового дозволу автора сайту.