5. Збільшення поперечного перерізу м’язів

Як ми вже з’ясували, найбільший поперечний переріз (діаметр) і найбільший потенціал збільшення поперечного перерізу мають м’язові волокна, що швидко скорочуються і мають гліколітичний обмін. Саме тому, з усіх видів енергозабезпечення м’язового скорочення, про які було розказано раніше, для бодібілдингу найбільш важливим є гліколітичне джерело відновлення АТФ.

Нагадаю, що такий обмін мають два типи швидких м’язових волокон:

– волокна типу FF – швидкі, що володіють гліколітичним обміном;
– волокна типу FI – швидкі, що володіють гліколітичним типом обміну, який наближається до гліколітичного.

Тепер розглянемо, за рахунок чого відбувається збільшення поперечного перерізу м’язів. Або, простіше кажучи, за рахунок чого відбувається потовщення м’яза. М’яз може потовщуватися за рахунок трьох чинників:

1. потовщення м’язових волокон – це явище називається гіпертрофія;
2. збільшення кількості м’язових волокон – це явище називається гіперплазія;
3. збільшення об’єму рідини та енергетичних речовин у м’язовій тканині.

Найбільшим потенціалом у збільшенні м’язового поперечника володіє фактор потовщення м’язових волокон – гіпертрофія. А саме потовщення м’язового волокна під впливом тренування відбувається за рахунок збільшення вмісту в м’язовому волокні структурних і скоротливих білків.

Таким чином, можна сказати, що для того щоб відбувалося збільшення маси м’язів, необхідно домогтися збільшення вмісту структурних і скоротливих білків у м’язах. Що ефективніше ви впливатимете на процес збільшення кількості білків у м’язах, то швидше ви зможете збільшити масу ваших м’язів.

І тут ми підходимо до ключового питання бодібілдингу. Можна сказати, “наріжного каменю” бодібілдингу. Отже -Питання Питань: яка робота є оптимальною для збільшення м’язової маси? Без правильної відповіді на це питання неможливо домогтися істотних успіхів у збільшенні маси м’язів.

Яку генетику ви б не мали – добру чи не дуже, як би ви не тренувалися – натурально чи “ненатурально”, використання найефективніших методів дасть змогу вам якнайшвидше й найповніше реалізувати ваш генетичний потенціал. Про це треба знати й пам’ятати. Насамперед – Методика! Всі інші фармакологічні доповнення завжди залишатимуться всього лише доповненнями, оскільки не в змозі самі по собі замінити правильну методику тренування.
Тепер перейдемо до розгляду питання, за рахунок чого відбувається збільшення кількості структурних і скоротливих білків у м’язовому волокні. Будь-яке тренування ґрунтується на одному цікавому факті: свого часу було помічено, що джерело енергозабезпечення, яке виснажилося, або травмована тканина відновлюються не до вихідного рівня, а дещо більше. Це явище отримало назву суперкомпенсації або надвідновлення.

Що нам дає знання цього факту? Насамперед, розуміння того, що для забезпечення збільшення вмісту скоротливих білків у м’язах, (і, як наслідок – збільшення м’язової маси), необхідно попередньо зруйнувати ці білки.

Ще раз підкреслю цей момент – щоб збільшити кількість скоротливих білків у м’язах, необхідно попередньо їх зруйнувати. Іншими словами, кажучи простіше, щоб збільшити м’яз, його треба спочатку зменшити.

Принагідно хочу зауважити, що існує глибока помилка про те, що м’язи ростуть під час тренування. Це абсолютно не так! Під час тренування м’язи руйнуються, а ростуть вони – під час відпочинку.

У період відновлення скорочувальних білків, що зруйнувалися після тренування, настає фаза надвідновлення, тобто збільшення вмісту цих білків, що призводить до збільшення поперечного перерізу м’яза.

Суперкомпенсація: графік відновлення

Явище суперкомпенсації при відновленні енергетичних ресурсів у період відпочинку:
1 – фаза виснаження,
2 – фаза відновлення,
3 – фаза надвідновлення,
4 – фаза зміцненого стану
.

 

Наступна глава: 6. Збільшення поперечного перерізу м’язів (2 частина)

 

 

Використання матеріалів сайту BodyBuild.com.ua в інтернеті дозволяється тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело – BodyBuild.com.ua.
Використання матеріалів сайту в друкованих виданнях можливе тільки після отримання письмового дозволу автора сайту.
By | 2023-11-12T23:16:53+03:00 12 Листопада, 2023|Статті|0 Comments

Оставь комментарий или вопрос